Jak założyć sklep internetowy

W Polsce funkcjonuje około 12 tys sklepów internetowych, pierwsze z nich powstawały pod koniec lat 90. Dziś z pewnością jest łatwiej uruchomić tego typu działalność z uwagi na mnogość firm oferujących oprogramowania jak również pełne zaplecze marketingowe.

Jedną z nowoczesnych zalet prowadzenia sklepu jest stosunkowo nowy model sprzedaży produktów na zasadzie pośrednictwa (dropshipping). Nie musimy posiadać wcale stanu magazynowego ani zajmować się logistyką sprzedaży, która komplikuje tylko sprzedaż. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy skoncentrować się na tym co najważniejsze dla e-sklepu czyli poświęcać czas na działania marketingowe decydujące o sprzedaży w sklepie.

Pierwsza w Polsce spółką oferująca model sprzedaży dropshipping-owej jest firma www.max24.pl. Tam silnik sklepu kupimy już za 120 zł,
do tego trzeba podpiąć domenę, czyli adres na którym będzie znajdować się nasz sklep, należy również stworzyć grafikę sklepu mając na uwadze iż raczej w brzydkim sklepie nikt nie będzie chciał kupować. Te działania możemy zlecić informatykom . Sieć Max24 tworzy sklepy z możliwością tworzenia własnej sieci dystrybucji dla każdego użytkownika dokładnie tak jak w marketingu wielopoziomowym MLM. Tutaj osiągamy dochód pasywny czyli taki który nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów stałych utrzymania firmy, jak choćby dzierżawa obiektu, pracownicy, czy rachunki za prąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

80 ÷ = 8