Jak zrobić portal internetowy i na nim zarabiać

Portal internetowy to bardzo dobry pomysł na własną działalność gospodarczą. Internet cały czas się rozwija i idzie do przodu. Przed stworzeniem portalu musisz się trochę na tym znać i znać pojęcia część z nich przybliżę Tobie w tym artykule.

-Aby stworzyć portal będziesz potrzebować hostingu, czyli miejsca na serwerze gdzie znajduje się kod strony internetowej, oraz zawartość oprogramowania. Osobiście polecam Ci jeden z najlepszych dostępnych hostingów internetowych w Polsce www.cba.pl. Masz możliwość założenia tam strony internetowej, czy sklepu, czy nawet portalu na darmowej domenie, oraz darmowym serwerze.

-Jeśli tworzysz sam swój portal będziesz również potrzebować szablonów stron internetowych. Szablony są to gotowe rozwiązania dzięki którym nie musimy tworzyć samodzielnie kodu strony internetowej. Jednym z najlepszych typów szablonów są szablony WordPressa. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę „Darmowy szablonWordpressa” i natychmiast wyskoczą Tobie dostępne rozwiązania.

-Jeśli będziesz potrzebować np. oprogramowania do zbierania maili i rozsyłki newsletterów, czy mailingów w internecie znajdziesz dość dużo rozwiązań tego typu, co oznacza, że nie musisz sam tworzyć takiego oprogramowania. Osobiście polecam Tobie program www.freshmail.pl lub www.redlink.pl . Masz możliwość wysyłki do kilkudziesięciu, lub nawet kilkuset odbiorców bezpłatnie. W przypadku jeśli Twoja baza maili się rozrośnie musisz już wykupić płatny pakiet, lub zrezygnować z wysyłki większej ilości mailingów, czy newsletterów.

-Jeśli nie potrafisz samodzielnie stworzyć strony na gotowym szablonie to możesz zlecić to firmie informatycznej. Ceny za portale czy strony internetowe są naprawdę niskie. Osobiście polecam Tobie firmę doradczą, marketingową, oraz tworzenia portali www.europolnexis.com.pl

-Na www.youtube.pl znajdziesz mnóstwo poradników jak stworzyć stronę internetową za darmo. Promować i reklamować możesz ją również za darmo. Najważniejsze jest się nie poddawać jeśli Twój biznes nie przynosi dochodu od razu. Stworzoną stronę nawet jeśli nie przynosi zarobków, ale jest na niej niewielki ruch klientów, to możesz taką stronę sprzedać dzięki czemu Twoja praca nie pójdzie nadaremno. Jeśli będziesz chciał sprzedać stronę internetową albo portal to polecam Tobie
portale ofert biznesowych jak www.investing.pl , lub www.biznesoferty.pl.

-Jeśli posiadasz wkład finansowy to możesz nabyć prosperujący i działający portal z zyskiem.
Ceny są stosunkowo niewysokie porównując z innymi biznesami w które musimy zainwestować znacznie więcej.

-Jeśli nie posiadasz własnej oferty czy towaru, który będziesz sprzedawać możesz pośredniczyć przy sprzedaży jakiegoś towaru czy usługi. Takie rozwiązanie upraszcza całą procedurę uruchomienia e-biznesu. Pośrednictwo przy sprzedaży towarów nazywa się dystrybucją lub w przypadku sklepu internetowego dropshippingiem.

Jak widać inwestowanie w internet to praca zespołowa. Bez ludzi się nie da a nawet jeśli to Twój biznes będzie się wolniej rozwijał i będzie bardziej narażony na różne zawirowania oraz złe tendencje. Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową i na niej zarabiać to zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

83 − = 77